Powiat Ostrowski: Gmina Ostrów doceniona za inwestycje oświatowe

  • 13.10.2021, 13:39 (aktualizacja 14.10.2021, 14:00)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Gmina Ostrów doceniona za inwestycje oświatowe
Aż cztery inwestycje gminy Ostrów Wielkopolski zostały docenione w prestiżowym konkursie Mister Budownictwa Południowej Wielkopolski. Tytuły wręczono podczas uroczystości w Kaliszu.

Plebiscyt jest jednym z najstarszych w Polsce. Każdego roku organizują go Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Kaliszu, Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz Naczelna Organizacja Techniczna Oddział w Kaliszu. Konkurs to promocja najlepiej zrealizowanych obiektów na terenie Południowej Wielkopolski, cechujących się ciekawymi rozwiązaniami funkcjonalnymi i konstrukcyjno-architektonicznymi.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, gdyż przyznawane były tytuły za rok 2019 i 2020. W wyniku decyzji jury, aż cztery tytuły trafiły do gminy Ostrów Wielkopolski, za inwestycje oświatowe.

Tytuł Mistera Budownictwa Wielkopolski Południowej w kategorii: obiekty oświatowe za rok 2020 gmina otrzymała za rozbudowę i przebudowę zespołu szkolno-przedszkolnego z zapleczem kuchennym w Topoli Małej.

Drugi tytuł Mistera Budownictwa Wielkopolski Południowej, tym razem w kategorii: przebudowa i rozbudowa obiektów oświatowych za rok 2019, gmina Ostrów Wielkopolski otrzymała za rozbudowę zespołu szkolno-przedszkolnego o przedszkole we Wtórku.

Gmina Ostrów Wielkopolski, jako inwestor, odebrała również tytuł Wicemistera Budownictwa Wielkopolski Południowej w kategorii: przebudowa i rozbudowa obiektów oświatowych za rok 2019 za rozbudowę placówki oświatowej w Łąkocinach.

Kolejny tytuł Wicemistera został przyznany gminie w kategorii: obiekty oświatowe za rok 2020, za rozbudowę i przebudowę zespołu szkolno - przedszkolnego w Wysocku Wielkim.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe