Ostrów: Ambasadorki wielkopolskiej kultury

  • 13.10.2021, 12:57
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ambasadorki wielkopolskiej kultury
Grupa Baletowa „Gwiazda” po raz kolejny miała okazję reprezentować województwo wielkopolskie jako Ambasador Wielkopolskiej Kultury.

Dziewczęta wzięły udział w World Folklore Festival „Cote D’Azur”, który odbył się we Włoszech oraz częściowo we Francji. Młode tancerki wróciły do domu bogatsze o kolejne doświadczenie artystyczne i z poczuciem dobrze wypełnionej misji.

Dziewczęta reprezentowały Polskę podczas kilku plenerowych koncertów w popularnych miejscach turystycznych Lazurowego Wybrzeża. Pierwsze prezentacje odbyły się w San Remo we Włoszech, następnie „Gwiazda” zaprezentowała swój własny program na promenadzie oraz przy kultowym czerwonym dywanie we francuskim Cannes. Finalny koncert wszystkich zespołów odbył się w Diano Marina. W World Folklore Festival wzięły udział grupy wokalne i taneczne z Chorwacji, Słowacji, Rumunii i Polski. Polskę oczywiście reprezentowała „Gwiazda”. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary.

Ideą festiwalu było przedstawienie kultury różnych narodów, a patronat nad tym wydarzeniem objęło UNESCO. Uczestnicy nie konkurowali ze sobą, lecz przedstawiali własny dorobek artystyczny, promując swój kraj i jego kulturę.

za: www.grupagwiazda.pl

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe