Ostrów: Beata Klimek wśród najlepszych prezydentów!

  • 12.10.2021, 12:43 (aktualizacja 14.10.2021, 13:59)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Beata Klimek wśród najlepszych prezydentów!
Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek została wyróżniona w tegorocznym rankingu N15 tygodnika „Newsweek” i znalazła się w gronie piętnastu najlepszych prezydentów polskich miast.

Tegoroczna edycja konkursu rozstrzygnięta została, 11 października, w Poznaniu podczas Europejskiego Forum Samorządowego Local Trends.

- Z radością przekazuję Wam dobrą wiadomość - Ostrów Wielkopolski i moja praca na rzecz miasta, które kocham, zostały docenione w rankingu N15 tygodnika ,,Newsweek Polska” - zestawieniu piętnastu najlepszych prezydentów polskich miast. Znalazłam się w cenionym, prestiżowym gronie po raz trzeci. To dla mnie ogromne wyróżnienie i jeszcze większa satysfakcja. Nagrodę tę pragnę zadedykować Wam - drodzy Ostrowianie oraz moim współpracownikom. Razem sprawiamy, że Ostrów Wielkopolski jest miejscem wyjątkowym, w którym dobrze się żyje - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ranking N15 realizowany przez redakcję tygodnika „Newsweek”. To plebiscyt, w którym głosy na siebie oddają sami prezydenci i prezydentki miast. Nad przebiegiem głosowania czuwa kapituła. Jej skład to czołowi naukowcy związani z samorządem: prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dr Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich. Skład kapituły uzupełnia Dariusz Ćwiklak, zastępca redaktora naczelnego „Newsweeka”.

Organizatorzy rankingu podkreślają, że prezydentka Beata Klimek początkowo skupiała się na polityce prorodzinnej, a Ostrów Wielkopolski ma własne „becikowe” i był jednym z pierwszych miast, które wprowadziło kartę seniora i budżet obywatelski. Miasto stawia również na ekologię - realizuje jedyny w kraju projekt polegający na produkcji własnego prądu. Ostrowski Zakład Ciepłowniczy pozyskuje go z biomasy. Już nie zadowala nas wyłącznie to, że produkujemy własną energię elektryczną, dlatego w bieżącej kadencji kładziemy własne sieci energetyczne w mieście i ten wyprodukowany u nas „zielony” prąd płynie do kolejnych odbiorców, których podłączamy do naszej sieci

- Dziękuję liderom miast za oddane na mnie głosy. To tylko potwierdza, że kierunek rozwoju Ostrowa jest właściwy, a nasze sukcesy są zauważane i doceniane w skali całego kraju. Zmierzamy w dobrą stronę - dodaje prezydent Beata Klimek.

Tegoroczny ranking prezydentów Newsweeka „N15”: Jacek Sutryk, Wrocław; Ryszard Brejza, Inowrocław; Beata Moskal - Słaniewska, Świdnica; Roman Szełemej, Wałbrzych; Janusz Żmurkiewicz, Świnoujście; Anna Mieczkowska, Kołobrzeg; Aleksandra Dulkiewicz, Gdańsk; Krystyna Danilecka - Wojewódzka, Słupsk; Marek Materek, Starachowice; Tadeusz Truskolaski, Białystok; Jerzy Łużniak, Jelenia Góra; Piotr Przytocki, Krosno; Beata Klimek, Ostrów Wielkopolski; Andrzej Dziuba, Tychy; Tomasz Andrukiewicz, Ełk.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe