Powiat Ostrowski: Rowerami po zdrowie

  • 11.10.2021, 13:01
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Rowerami po zdrowie
„Rowerami po zdrowie 2021” - to tytuł projektu realizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy „Tęcza” przy Szkole Podstawowej w Lamkach.

Jego najważniejszą częścią był zorganizowany w dniach od 30 września do 2 października rajd rowerowy z biwakowaniem. Celem wyjazdu było wspieranie oraz kształtowanie pozytywnych cech charakteru ze szczególnym uwzględnieniem aspektów wychowawczych, zdrowotnych, poznawczych oraz rekreacyjnych.

Grupa rowerowa składająca się z uczniów szkół podstawowych z Lamek i Gorzyc Wielkich pokonała kilkudziesięciokilometrową trasę, która przebiegała przez miejscowości gminy Ostrów. Uczestnicy mieli możliwość poznawania miejsc o ciekawych walorach przyrodniczo-krajoznawczych. Odwiedzili między innymi zamek w Gutowie. W drodze powrotnej zatrzymali się w Szkole Podstawowej w Słaborowicach, gdzie rozegrali towarzyski mecz piłkarski.

Nocowali pod namiotami, na terenie stanicy harcerskiej „Zielona Polana”, na Piaskach Szczygliczce w Ostrowie Wielkopolskim. Wieczór przy ognisku był okazją do podsumowań i planów na kolejny dzień. Uczestnicy projektu pełni entuzjazmu i uśmiechu pokonywali kolejne kilometry. Miło i aktywnie spędzili czas poza szkołą, a trzy dni biwaku minęły bardzo szybko. Po zakończeniu rajdu otrzymali pamiątkowe medale oraz słodki upominek. Opiekę podczas biwaku sprawowali nauczyciele: Tomasz Mocek i Ireneusz Paszek.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe