Ostrów: Projekt modernizacji schroniska z poparciem miłośników zwierząt

  • 11.10.2021, 12:45
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Projekt modernizacji schroniska z poparciem miłośników zwierząt
Projekt modernizacji ostrowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt uzyskał poparcie lokalnych środowisk działających na rzecz czworonogów.

Na ostatnim z cyklu spotkań wypracowano kompromisowe rozwiązania, które wprowadzają m.in. zwiększenie powierzchni w części dla kotów. Przetarg na tę inwestycję zostanie ogłoszony na początku 2022 roku.

- Więcej zieleni, więcej miejsca dla czworonogów i odnowione pomieszczenia – takie będzie Międzygminne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Dodatkowo, dzięki zaangażowaniu miłośników i środowisk pracujących na rzecz zwierząt w naszym mieście, wypracowaliśmy nowe, także kompromisowe rozwiązania. Jednym z nich jest zwiększenie przestrzeni w części dla kotów na terenie schroniska. To były merytoryczne rozmowy i ważne głosy. Dziękuję za zaangażowanie w ten ważny dla nas wszystkich projekt - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

W spotkaniach udział wzięli przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Ostrowie Wielkopolskim, Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim, Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Bracia Mniejsi”, Stowarzyszenia Psie Marzenia oraz Ostrowskiego Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt, a także radna miejska Milena Kowalska, inicjatorka pierwszego z cyklu spotkań. W rozmowach uczestniczyli również przedstawiciele Wydziału Rozwoju Miasta oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ostrowskiego urzędu, a także architekt Jakub Urbaniak – autor projektu modernizacji schroniska.

- Po przeprowadzeniu cyklu spotkań, przeanalizowaniu zgłoszonych uwag oraz dokonania zmian w pierwotnym projekcie modernizacji schroniska, w doszliśmy do konsensusu. Tym samym projekt po zmianach uzyskał akceptację środowiska działającego na rzecz ochrony zwierząt na terenie naszego miasta, co daje nam możliwość przystąpienia do kolejnego etapu prac - podsumowuje Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim każdego roku trafia kilkaset czworonogów. W kulminacyjnych momentach jest ich ponad 200 na raz. Przetarg na modernizację obiektu zostanie ogłoszony na początku 2022 roku. Modernizacja ostrowskiego schroniska to jedno z zadań Wielkiego Programu Rozwoju Miasta do 2023 roku, które współfinansują środki pochodzące z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe