Powiat Ostrowski: ,,Poznaj moją wieś" w Radłowie

  • 11.10.2021, 11:47
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: ,,Poznaj moją wieś" w Radłowie
W Radłowie zakończył się drugi etap wymiany młodzieżowej ze szkołą w Podhorodcach (Ukraina).

W dniach od 4 do 8 października dziesięcioro uczniów spotkało się z rówieśnikami z Ukrainy, by poznawać historię i teraźniejszość ,,małej ojczyzny" czyli Radłowa i okolicy. Głównymi elementami spotkania były aktywizujące zajęcia mające na celu lepsze poznanie najbliższej okolicy a przede wszystkim prezentacja jej walorów kulturowych i przyrodniczych. Młodzież uczestniczyła w wielu warsztatach integracyjnych i językowych, odwiedziła Raszków oraz ostrowskie ,,Muzeum 3D. Ulicami dawnego Ostrowa", z pomocą Zespołu Tańca Ludowego ,,Swojacy" uczyła się polskich tańców i piosenek a także spotkała się z rówieśnikami w ich domach. Efektem spotkania będzie quest - nieoznakowana trasa turystyczna, prezentująca lokalne walory, prowadząca czytelnika od miejsca do miejsca i opisująca historię ludzi, ciekawe obiekty i wydarzenia z historii Radłowa. W sierpniu podobne spotkanie odbyło się na Ukrainie.

Projekt ,,Poznaj moją wieś. Polsko-ukraińskie spotkania młodzieży" otrzymał dofinansowanie z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki. Realizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w partnerstwie ze Szkołą Podstawową im. św. Jana Pawła II w Radłowie.

Fot. Karol Marszał

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe