Piłka ręczna: Czwarty mecz, czwarta wygrana

• 10.10.2021, 09:01 (aktualizacja 10.10.2021, 09:04)
Piłkarze ręczni Ostrovii wygrali już czwarty mecz w Lidze Centralnej. Tym razem pokonali Padwę Zamość 24:21.

Do tego spotkania ostrowscy szczypiorniści przystąpili pod nową nazwą Arged KPR Ostrovia. To właśnie firma Arged zdecydował się wesprzeć piłkarzy ręcznych, podobnie jak czyni to w przypadku koszykarzy oraz żużlowców.
Mecz z Padwą nie był łatwy, ale w Lidze Centralnej nie ma już słabych drużyn. A jeśli się marzy o grze w PGNiG Superlidze - a ostrowianie nie ukrywają, że ich celem jest awans - to pojedynków na własnym parkiecie przegrywać nie można. Podopieczni Macieja Nowakowskiego bardzo dobrze weszli w to spotkanie i prowadzili już nawet 5:1. Goście nie tylko zdołali zniwelować tę przewagę, ale w 21 minucie wyszli na prowadzenie 9:8, którego nie oddali już do końca pierwszej połowy. Padwa po 30 minutach prowadziła 12:11.
Ostrowianie po przerwie wyszli bardzo skoncentrowani i potrzebowali zaledwie 12 minut, by zbudować sobie cztery bramki przewagi - 18:14. Rywale już się nie podnieśli. Walczyli, próbowali zmniejszyć straty, ale gracze Ostrovii nie pozwolili sobie wydrzeć wygranej.
Po czterech ligowych kolejkach Arged KPR Ostrovia z kompletem 12 punktów jest liderem Ligi Centralnej wspólnie z AZS-AWF Biała Podlaska. Kolejnym rywalem ostrowian będzie MKS Wieluń. Mecz rozegrany zostanie 16 października w Wieluniu. BIN