Koszykówka: Pokazali siłę. Stal lepsza od MKS-u

• 09.10.2021, 20:51 (aktualizacja 09.10.2021, 21:46)
Koszykarze Argedu BM Stal Ostrów pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 112:96 i tym samym mają na swoim koncie już cztery wygrane.

Na mecz do Dąbrowy Górniczej koszykarze Argedu BM Stal Ostrów jechali w roli faworytów. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że gracze MKS-u nie położą się przed mistrzami Polski, ale każdy inny wynik niż zwycięstwo ostrowian byłby uznany za sporego kalibru niespodziankę. Podopieczni Igora Milicica rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze. Po trzech minutach prowadzili 11:5, a po pięciu 17:10. Od samego początku bardzo dobrze radził sobie na parkiecie w Dąbrowie Michael Young, który w pierwszej kwarcie zdobył 9 punktów i do tego dorzucił 2 zbiórki i asy. Co ważne trafiał z gry na 100 procentowej skuteczności. Od pierwszych minut drugiej kwarty gospodarze bardzo chcieli zniwelować chociaż część strat. Po części nawet im się to udało za sprawą dobrej gry Josipa Sobina. Końcówka należała jednak dla ostrowian, którzy powiększyli swoją przewagę do 17 ,,oczek’’ – 62:45.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana. Gracze z Ostrowa nie forsowali tempa, a raczej pilnowali korzystnego wyniku. Po 30 minutach prowadzili już 90:68. W czwartej odsłonie ostrowianie bawili się koszykówką i spokojnie dowieźli korzystny wynik do ostatniej syreny.

W Dąbrowie Górniczej w kosz ponownie nie mógł wstrzelić się James Florence. Na parkiecie przebywał ponad 19 minut i w tym czasie trafił tylko 2 rzuty z gry na 9 oddanych – to marne 22 proc. skuteczności. Nie trafił żadnego rzutu za trzy, na sześć prób. Bronią go tylko asysty, których zaliczył 10. BIN