Powiat Ostrowski: Aura sprzyja inwestycjom

  • 09.10.2021, 09:24
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Aura sprzyja inwestycjom
Korzystna aura sprzyja inwestycjom na drogach powiatowych. Wśród nich znalazła się długo oczekiwana i zarazem jedna z największych inwestycji drogowych, kompleksowa modernizacja drogi Rososzyca - Wielowieś.

Droga Ostrów – Sieroszewice – Rososzyca – Wielowieś to jedna z dróg powiatowych o największym obciążeniu ruchu ze zwiększającym się udziałem w ruchu pojazdów ciężarowych. Ilość przejeżdżających na dobę pojazdów zaowocowała jednak zniszczeniem nawierzchni.
-Potrzeba remontu tego ciągu komunikacyjnego pojawiała się bardzo często zarówno w postulatach mieszkańców, radnych powiatowych oraz władz gminy Sieroszewice. W ubiegłym roku przygotowywaliśmy niezbędną dokumentację, na początku tego roku ogłosiliśmy przetarg na to zadanie, jednocześnie poszukując dodatkowych źródeł sfinansowania inwestycji – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.
Wsparcie w wysokości miliona złotych zadeklarował także wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski. 
-Z wnioskiem o wsparcie tego zadania zwróciliśmy się także do Funduszu Dróg Samorządowych. Został on dobrze oceniony na szczeblu wojewódzkim i znalazł się wysoko na liście rankingowej – powiedział Roman Pacholczyk, wicestarosta ostrowski.
W obecności Wojewody Wielkopolskiego podpisana została umowa na remont drogi do Wielowsi oraz w Biskupicach Ołobocznych. Na obydwa zadania powiat ostrowski otrzymał z funduszy rządowych kwotę około 8,7 mln. zł. Ustalony w przetargu kosztorys remontu drogi do Wielowsi wyniósł ponad 5 mln zł. Zadanie podzielone zostało na dwa etapy. W pierwszym prace przebiegają w Rososzycy. Sfrezowana została stara nawierzchnia, kładzione są krawężniki. Nowy asfalt pojawi się do końca roku na odcinku do skrętu na Ołobok. W przyszłym roku prace będą kontynuowane.
Z trzech źródeł pochodzą środki na remont nawierzchni drogi w Biskupicach Ołobocznych. Kilka lat wcześniej, w 2015 roku, samorząd powiaty realizował przy tej drodze budowę chodnika. Wykonane zostało także odwodnienie. Teraz wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa. Wykonywane w 2015 roku odwodnienie przed położeniem chodnika wymagało wykonania wykopów na głębokości, w niektórych miejscach, nawet ponad 2,5 m co zncznie podnosiło koszt budowy.
- Nowy asfalt pojawi się na długości ponad 2,5 km. Całość kosztować będzie ok. 2,3 mln zł. Z czego 1,3 mln pochodzi z Rządowego Funduszu Dróg Lokalnych, prawie 880 tys. ze środków powiatu, a kwota 150 tys. zł wspiera je również burmistrz Gminy i Miasto Nowe Skalmierzyce – powiedział Roman Pacholczyk.
Zaawansowana jest również modernizacja drogi w Górznie.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe