Powiat Ostrowski: Z myślą o najmłodszych

  • 09.10.2021, 09:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Z myślą o najmłodszych
Pięć nowych miejsc rekreacji powstało w gminie Nowe Skalmierzyce z dofinansowaniem z PROW.

Zakończyły się prace związane z powstaniem pięciu kolejnych miejsc rekreacji w gminie Nowe Skalmierzyce – tym razem zyskali je mieszkańcy: Mącznik, Śmiłowa, Gostyczyny, Węgier i Gałązek Małych.

- Cieszę się, że ciągle poszerzana oferta rekreacji czy zabawy dla najmłodszych trafia do coraz większej grupy mieszkańców. Całość zadania kosztowała 340 tys. zł, z czego ponad 216 tys. zł stanowiło dofinansowanie, które pozyskaliśmy z PROW na lata 2014-2020 w ramach naboru prowadzonego przez Lokalną Grupę Działania „Okno Południowej Wielkopolski” – podsumował burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

 

W Mącznikach powstał plac zabaw wraz z altaną. Do dyspozycji najmłodszych są huśtawki, karuzela, drabinki, zjeżdżalnia oraz piaskownica. Podobny zestaw zamontowano na tyłach świetlicy we Węgrach, która obecnie jest w trakcie remontu. Na placach zabaw w Gostyczynie oraz Śmiłowie na najmłodszych czekają karuzele, piaskownice, zjeżdżalnie oraz huśtawki. Natomiast w Gałązkach Małych przewidziano powstanie wiaty rekreacyjnej.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe