Powiat Ostrowski: Gospodynie wiejskie na Warmii i Mazurach

  • 08.10.2021, 11:39
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Gospodynie wiejskie na Warmii i Mazurach
Druga wizyta studyjna w ramach projektu ,,Nasz lokalny patriotyzm kulinarny", skierowanego do członkiń kół gospodyń wiejskich z gminy Raszków, rozpoczęła się od odwiedzin Garncarskiej Wioski w Kamionce koło Nidzicy (warmińsko-mazurskie).

Tam panie wysłuchały prezentacji na temat genezy powstania wioski oraz upraw i zbioru dzikich ziół, zwiedziły Garncarską Wioskę oraz Rajski Ogród, gdzie zaprezentowane zostały uprawy zdrowej żywności, kwiatów jadalnych i ziół; wreszcie samodzielnie konfekcjonowały ziołowe herbaty. Kolejnego dnia panie uczestniczyły w warsztatach z "dzikiej kuchni" w Wiosce Gręplarskiej Pachnącej Ziołami w Bukwałdzie k. Olsztyna. Na zajęcia złożyły się: prezentacja "Dzikie rośliny jadalne w wierzeniach ludowych", degustacja naparów roślinnych oraz herbat fermentowanych według starych ludowych przepisów oraz ciasteczek ziołowych do herbaty. Dodatkowo odbyło się wyjście w teren, gdzie rozpoznawano rośliny i omawiano, jak można je przygotować do spożycia.

Projekt sfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Organizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.

Fot: Irena i Andrzej Jarmuszczakowie

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe