Koszykówka: Stal przegrała w Hiszpanii. Zabrakło sił w czwartej kwarcie

• 06.10.2021, 22:44 (aktualizacja 06.10.2021, 23:08)
Na inaugurację Ligi Mistrzów drużyna Argedu BM Stal Ostrów zmierzyła się z Baxi Manres. Niestety, ostrowianie przegrali w Hiszpanii 76:81mimo, że prowadzili już nawet różnicą dwunastu punktów.

Mecz rozpoczął się od dwóch akcji za trzy punkty gospodarzy, którzy po 3 minutach prowadzili 8:4. W pierwszej fazie gracze z Hiszpanii znakomicie radzili sobie w zbiórce na atakowanej tablicy. Dzięki temu mogli ponawiać swoje akcje. Poza tym, z łatwością dostarczali piłki do zawodników wbiegających pod kosz i zdobywali łatwe punkty. Podopieczni Igora Milicica walczyli jednak ambitnie i w 9 minucie po trafieniu za trzy Denzela Anderssona wyszli nawet na prowadzenie 20:19.

Po trzech minutach drugiej odsłony ostrowianie znów wygrywali 29:26, a zdenerwowany takim obrotem sprawy szkoleniowiec Baxi poprosił o czas. Po przerwie koszykarze Stali zaliczyli przechwyt i wyszli na prowadzenie 33:26, a za chwilę po trójce Jarosława Mokrosa wywalczyli sobie dziesięć punktów przewagi – 38:28. Z minuty na minutę ostrowianie coraz lepiej czytali grę Hiszpanów i w 17 minucie było 40:28. Ostatecznie do szatni gracze Stali schodzili prowadząc 46:35. Co ważne, w drugiej kwarcie stalowcy bardzo dobrze bronili i pozwolili, by rywale zdobyli tylko 11 punktów.

Niestety trzecią kwartę ostrowianie rozpoczęli fatalnie. Szybko stracili osiem punktów, a sami nie zdobyli żadnego. Zamiast grać swoje akcje pod kosz, zawodnicy Stali próbowali zbudować przewagę rzutami za trzy, a te nie wpadały. Mimo wielu problemów koszykarze z Ostrowa nie pozwolili, by gospodarze odrobili straty i po 28 minutach nadal wygrywali 55:49. W 32 minucie Hiszpanie doprowadzili do remisu 63:63, a chwilę później wygrywali już 66:65.

W czwartej kwarcie czkawką odbiła się Stali wąska rotacja z początku meczu. Zmęczenie dało znać o sobie i nawet z czystych pozycji ostrowianie nie trafiali.

W pierwszym meczu grupy B, w której grają ostrowianie, Pinar Karsiyaka pokonała Hapoel Bank Yahav Jerozolima 86:84. Jeszcze na osiem sekund przed zakończeniem spotkania prowadzili koszykarze z Izraela. Jednak ostatnia akcja należała do gości, którzy trafili za trzy i wygrali spotkanie. BIN

Baxi Manresa – Arged BM Stal Ostrów 81:76 (24:20, 11:26, 22:16, 24:14)

Stal: Andersson 14 , Palmer 14, Young 16, Mokros 9, Simmons 12, Kulig 6, Drechsel 5, Florence 0, Załucki 0.