Ostrów: POMAGAJMY! „Podzielmy się ciepłem''

  • 06.10.2021, 20:11 (aktualizacja 07.10.2021, 14:51)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: POMAGAJMY! „Podzielmy się ciepłem''
Bezdomnym zimą dokucza nie tylko brak dachu nad głową, ale zimno i samotność. Możesz jednak ogrzać ich dobrocią swojego serca – przekazując czapki, rękawiczki czy szaliki, a tym samym pokazując, że ktoś jeszcze o nich pamięta.

Wolontariat „Ostrów – Lubimy Pomagać” we współpracy ze Stowarzyszeniem Konferencji św. Wincentego a Paulo i Ostrowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku zapraszają na zbiórkę odzieży, która w listopadzie tego roku trafi do osób bezdomnych. Czapki, szaliki i rękawiczki można przynosić do świetlicy „Boże Podwórko” przy ulicy Gimnazjalnej 1 w godzinach od 9.00 do 18.00. Zbiórka potrwa od 11 października do 11 listopada br.
- Bardzo prosimy, aby nie traktować tej akcji jako okazji do uporządkowania szafy – niech to będą rzeczy w dobrym stanie, nie muszą być nowe, ale bez widocznych śladów użytkowania. Mile widziana jest także własnoręcznie wykonana odzież - mówi Szymon Matyśkiewicz, inicjator akcji i opiekun grupy ,,Ostrów - Lubimy Pomagać''.

Wszystkie zebrane rzeczy zostaną dostarczone do Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. Świętego Brata Alberta w Ostrowie Wielkopolskim oraz do Straży Miejskiej, która prowadzi wzmożone kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Strażnicy w szczególności sprawdzają pustostany, tereny ogródków działkowych i inne podobne miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia w czasie niskich temperatur. Straż przekaże bezdomnym odzież wraz z paczkami żywnościowymi. 
Patronem medialnym akcji jest ,,Nasz Rynek''.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe