Żużel: Ostrów w PGE Ekstralidze

  • 03.10.2021, 18:20 (aktualizacja 07.10.2021, 14:50)
  • Ryszard Binczak
Żużel: Ostrów w PGE Ekstralidze
Po 8 biegach ostrowianie mieli już na swoim koncie już 26 punktów i tym samym zapewnili sobie awans do PGE Ekstraligi. Ostatecznie mecz w Krośnie zakończył się wygraną Wilków 49:40.

Ostrowianie rozpoczęli pojedynek w Krośnie od remisu 3:3. Oliver Berntzon wspólnie z Nicalai Klindtem spokojnie zostawili za swoimi plecami Patryka Wojtyło. Chwilę później młodzieżowcy z Ostrowa pokazali swoim kolegom z Krosna miejsce w szyku i wygrali pewnie 5:1. Ta wygrana dała podopiecznym Mariusza Staszewskiego wiele spokoju. Po czterech gonitwach na tablicy wyników był remis 12:12. W piątej gonitwie Tomasz Gapiński wspólnie w Oliverem Berntzonem zwyciężyli 5:1 i wyszli na prowadzenie 17:13. Później Nicolai Klindt wspólnie z Patrickiem Hansenem przywieźli gospodarzy na 4:2 i prowadzenie ostrowian wzrosło do 21:15. W siódmym doszło do starcia między Grzegorzem Walaskiem i Tobiaszem Musielakiem. Ten ostatni upadł na tor, a sędzia wykluczył zawodnika z Ostrowa. Osamotniony Jakub Krawczyk przyjechał na drugim miejscu pokonując Mateusza Szczepaniaka.

W tym momencie ostrowianie mieli na swoim koncie 23 punkty. Nawet gdyby kolejne osiem biegów przegrali po 1:5, to na koniec meczu i tak zgromadziliby 31 punków, które dawały awans.

W dziesiątym biegu Sebastian Szostak wpadł w koleinę i szczepił się z Grzegorzem Walaskiem. Sędzia nie wiadomo dlaczego ukarał młodzieżowca czerwoną kartką, a wykluczył z powtórki Grzegorza Walaska i gospodarze wygrali 5:0. Ostrowianie zamiast się cieszyć z jazdy musieli walczyć nie tylko z Wilkami. Sędzia podjął kuriozalną decyzję wyrzucając zawodników z Ostrowa, ale nikt już nie mógł odebrać Malesie awansu. BIN

Fot. Anna Kłopocka/TŻ Ostrovia

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe