Powiat Ostrowski: Kolejne warsztaty dla członkiń KGW

  • 01.10.2021, 14:02
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Kolejne warsztaty dla członkiń KGW
W świetlicy wiejskiej w Moszczance odbyły się kolejne warsztaty kulinarne dla członkiń kół gospodyń wiejskich z gminy Raszków.

W sumie spotkało się 50 pań (w dwóch grupach) uczestniczących w projekcie ,,Nasz lokalny patriotyzm kulinarny". Warsztaty prowadziła Joanna Włodarska z Akademii Siedliska pod Lipami z Żuław Elbląskich. Zajęcia dotyczyły pieczenia chleba oraz przygotowywania kiszonek. Najpierw uczestniczki poznawały właściwości prozdrowotne poszczególnych rodzajów pieczywa i rozmawiały o tym, co się dzieje z mąką poddaną fermentacji gdy powstaje zakwas. Oczywiście upieczono (i zjedzono) chleb, każda z pań zabrała też do domu swoją porcję zakwasu. Gospodynie poznawały także tajniki sporządzania kiszonek - dowiedziały się jak przygotowywać solanki i dobierać przyprawy do różnych rodzajów kiszonek. Następnie własnoręcznie przygotowały kiszonki z pomidorów koktajlowych, kalafiora, cytryny, jabłek i marchewki.

Projekt sfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Organizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe