Koszykówka: Beniaminek utarł nosa mistrzowi

• 26.09.2021, 21:14 (aktualizacja 26.09.2021, 21:41)
Podopieczni Igora Milicica przegrali w Słupsku beniaminka ekstraklasy 80:88. Po porażce z Czarnymi aż strach myśleć jakim wynikiem zakończy się pierwszy mecz w Lidze Mistrzów z Baxi Manresa.

Beniaminek ligowe rozgrywki rozpoczął rewelacyjnie. Na inaugurację ekipa prowadzona przez Mantasa Cesnauskisa pokonała na wyjeździe Hydrotruck Radom 83:80, a przegrywali ten mecz już nawet 18 punktami. W drugiej kolejce zmierzyli się we własnej hali ze Startem Lublin i również rozstrzygnęli to spotkanie na własną korzyść 66:62. Gdy w trzeciej kolejce pojechali do wicemistrza Polski Zastalu Zielona Góra nikt nie dawał im szans na dwa punkty. Tymczasem grający bardzo ambitnie beniaminek w ograł podopiecznych Olivera Vadina 91:83.

Ostrowianie jadąc do Słupska zdawali sobie sprawę, że beniaminka nie można lekceważyć, a mecz a hali Gryfia nie będzie spacerkiem. Co prawda pierwsi punkty zdobyli gospodarze, ale chwilę później to ostrowianie trafiali do kosza i po 4 minutach wygrywali 14:4. Ostatecznie po pierwszej kwarcie mistrzowie Polski prowadzili 28:17. Druga kwarta była już bardzo wyrównana, ale koszykarze z Ostrowa cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę. Na przerwę do szatni schodzili prowadząc 48:37. Niestety po przerwie do głosu doszli słupszczanie. Z minuty na minutę zmniejszali straty i w 29 minucie doprowadzili do remisu 59:59, a chwilę później wyszli na prowadzenie 61:59.W czwartej kwarcie beniaminek pokazał mistrzom Polski jak należy grać w koszykówkę. BIN