Piłka ręczna: Ostrovia pokonała Miedź. Druga wygrana w Lidze Centralnej

• 26.09.2021, 09:53
Szczypiorniści Ostrovii, na inaugurację Ligi Centralnej we własnej hali, pokonali Siódemkę Miedź Legnica 24:23 (12:8). Po dwóch kolejkach ostrowianie mają na swoim koncie komplet punktów.

Piłkarze z Ostrowa bardzo dobrze weszli w to spotkanie i szybko wypracowali sobie trzy bramki przewagi prowadząc 4:1. Niestety, ową przewagę jak szybko wypracowali tak szybko stracili i za chwilę był już remis na tablicy 4:4. Podopieczni Macieja Nowakowskiego i Rafała Stempniaka nie załamali się takim obrotem sprawy i do końca pierwszej połowy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Niestety w drugiej odsłonie gospodarze nie zagrali już tak dobrze w obronie. Pozwalali rywalom na znacznie więcej. Legniczanie w drugiej odsłonie zdobyli aż 15 bramek.
Drużyna z Legnicy wysoko zawiesiła poprzeczkę gospodarzom. Nie zmienia to faktu, że ostrowianie spokojnie mogli wygrać znacznie wyżej, gdyż jeszcze minutę przed końcową syreną prowadzili różnicą trzech bramek. Głupie błędy popełnione w samej końcówce pozwoliły rywalom zmniejszyć straty do jednej bramki.
Kolejnym rywalem Ostrovii będzie Budnex Stal Gorzów. To będzie kolejny bardzo trudny pojedynek. Warto dodać, że w barwach Stali występuje najlepszy obecnie strzelec Ligi Centralnej, Wiktor Bronowski mający na swoim koncie 17 strzelonych goli. BIN

Bramki dla Ostrovii zdobyli: Marciniak 6, Bałwas 5, Klopsteg 4, Wadowski 3, Gajek 2, Przybylski 2, Smoliński 1, Wojciechowski 1.
Najwięcej dla Miedzi:  Wychowaniec 5, Bogudziński i Grozdek - po 4.