Powiat Ostrowski: Z partnerską wizytą w Raszkowie

  • 25.09.2021, 12:54
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Z partnerską wizytą w Raszkowie
Gminę i Miasto Raszków odwiedziła delegacja z partnerskiego miasta Dourges we Francji.

Celem wizyty było zacieśnienie współpracy między miastami oraz zapoznanie z nowymi władzami francuskiego miasta. Wśród delegacji znalazł się goszczący po raz pierwszy w Polsce mer Tony Francoville oraz przedstawiciele samorządu, angażujący się we współpracę partnerską z Raszkowem. Podczas pobytu podsumowano dotychczasową współpracę obu miast, rozmawiano o nowych inicjatywach i perspektywach dalszej współpracy. Wizyta zbiegła się z wymianą młodzieży z Dourges w ramach programu Erasmus. W przyszłym roku, w ramach tej współpracy, planowany jest wyjazd uczniów z Raszkowa do Francji. 
Goście zwiedzili nowo odrestaurowany pałac Niemojowskich w Przybysławicach, parki w Przybysławicach i Raszkowie, kompleks rekreacyjny Zalew- Kąpielka oraz halę sportowo-widowiskową przy raszkowskiej szkole. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe