Powiat Ostrowski: Emeryci wypoczywali nad morzem

  • 25.09.2021, 12:13 (aktualizacja 28.09.2021, 11:37)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Emeryci wypoczywali nad morzem
Odolanowscy seniorzy zrzeszeni w Kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spędzili dziesięć dni nad polskim morzem.

W sumie nad morze wyjechało 80 osób. Zamieszkali w  ośrodku wypoczynkowym „Fregata” w Łebie. Stamtąd niemal codziennie, przy pięknej słonecznej pogodzie, spacerowali brzegiem morza oraz po Łebie. Podczas pobytu udali się również na całodniową wycieczkę do Trójmiasta. Podczas pobytu w Gdańsku seniorzy zwiedzili między innymi Kościół Mariacki gdzie o godzinie 12-tej obejrzano pokaz figur zegara astronomicznego znajdującego się wewnątrz bazyliki. Spacerując po Gdańsku odwiedzili także polski port na Długim Targu, Ratusz Głównego Miasta, w Gdyni statek- muzeum „Dar Pomorza”, okręt-muzeum ORP „Błyskawica”. W Sopocie spacerowali po  molo i odpoczywali w pobliskim parku racząc się dobrym jadłem i kawą. ,,Zaliczyli'' także rejs statkiem po morzu.
W ostatnim dniu pobytu dokonano podsumowania, podczas którego Józef Wajs - przewodniczący koła - podziękował wszystkim za uczestnictwo podkreślając duże zaangażowanie w organizację i przebieg wypoczynku Zofii i Krzysztofowi Kowalskim z Raczyc, Grażynie Ratajek i Marii Noskowicz z Odolanowa, Helenie Rusajczyk z Uciechowa i Marii Talaga ze Świecy. Uczestnicy wypoczynku dziękują burmistrzowi Odolanowa Marianowi Janickiemu za finansowe wsparcie wyjazdu.
Kolejne spotkanie odolanowskich seniorów odbędzie się 18 października br. o godz.17.00  w restauracji „Nadbaryczna” , gdzie świętować będą  „Dzień Seniora”. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe