Powiat Ostrowski: V Rajd Loretański za nami

  • 24.09.2021, 10:53
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: V Rajd Loretański za nami
Podczas V Rajdu Loretańskiego turystyczne szlaki piesze i rowerowe prowadziły do Skrzebowej, w gminie Raszków.

Turyści uczestniczyli w queście pieszym lub rowerowym, pokonali trasę pieszą z Raszkowa, trasy rowerowe z Ostrowa Wielkopolskiego i Pleszewa oraz trasę specjalną ,,Szlakiem trzech wyznań". Punktem wspólnym wszystkich tras były zabytkowe ruiny kaplicy loretańskiej oraz kościół parafialny z obrazem Matki Bożej Loretańskiej w Skrzebowej. Wszyscy szczęśliwie i z uśmiechem na twarzy wrócili na metę rajdu, gdzie czekał na nich posiłek oraz wiele konkurencji dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami.

Impreza odbyła się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa - najważniejszego święta zabytków kultury Starego Kontynentu. Podczas rajdu można się było zaszczepić przeciw Covid-19 w ramach akcji ,,Szczepimy się z KGW". Imprezą towarzyszącą były prezentacje kulinarne podsumowujące projekt ,,Nasz lokalny patriotyzm kulinarny".

Rajd zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Moszczance we współpracy z Klubem Turystyki Kolarskiej "Bicykl 1977", PTTK Ostrów Wielkopolski oraz Parafią Zwiastowania Pańskiego w Skrzebowej.

Fot. Andrzej Jarmuszczak, Patryk Stawikowski

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe