Powiat Ostrowski: Młodzi muzycy w Starym Gołębinie

  • 24.09.2021, 10:42
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Młodzi muzycy w Starym Gołębinie
Młodzi muzycy z Moszczanki wzięli udział w konkursie ,,Młodego Muzyka" w Starym Gołębinie koło Kościana w ramach 51. Wielkopolskiego Turnieju Dudziarzy.

Chłopcy zdobyli wyróżnienia zostając przyjętymi w poczet Braci Dudziarskiej. Na scenie wystąpili: Wiktor Marszał - dudy wielkopolskie, Cezary Bednarczyk - skrzypce podwiązane i dudy wielkopolskie oraz Jędrzej Bednarczyk - skrzypce podwiązane. Wszyscy są uczniami mistrza Michała Umławskiego.

Zajęcia dudziarskie realizowane są przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w ramach projektu ,,Powrót do tradycji - nasi młodzi dudziarze wielkopolscy", dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe