Ostrów Sobotnia „Noc spisowa” w ostrowskim urzędzie

  • 24.09.2021, 10:05
  • Ryszard Binczak
Ostrów Sobotnia „Noc spisowa” w ostrowskim urzędzie
Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. I choć czasu pozostało niewiele, jeszcze nie wszyscy ostrowianie wzięli w nim udział pozostawiając ten obowiązek na ostatnią chwilę. Do nich waśnie skierowana jest kolejna propozycja Gminnego Biura Spisowego w Ostrowie Wielkopolskim.

W najbliższą sobotę, 25 września, w ostrowskim Urzędzie Miejskim zorganizowana zostanie akcja pn. „Noc spisowa”. Tutejszy punkt spisowy czynny będzie tego dnia od godziny 8.00 aż do 24.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta, którzy jeszcze nie dokonali obowiązku spisowego, do skorzystania z akcji. Wypełnienie formularza spisowego zajmuje tylko kilka minut. Nie warto czekać do ostatniej chwili.

Spis Powszechny to możliwość wskazania kierunku przyszłej polskiej polityki na każdym szczeblu – od centralnego do poziomu gminy. Taką możliwość mamy raz na 10 lat!

Udział w Spisie powszechnym to obowiązek ustawowy dla wszystkich osób zamieszkujących terytorium Polski, w tym cudzoziemców. Jest to nie tylko wymóg prawny, ale przede wszystkim wyraz naszej postawy obywatelskiej, ponieważ wyniki spisu będą miały duży wpływ nie tylko na przyszłość naszego kraju, ale także naszego miasta.

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe