Ostrów: Prestiżowa nagroda dla Wodkanu

  • 23.09.2021, 13:37 (aktualizacja 25.09.2021, 15:02)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Prestiżowa nagroda dla Wodkanu
Na Zamku Królewskim w Warszawie prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek wraz z prezesem spółki Wodkan S.A. Markiem Karolczakiem oraz wykonawcą projektu, odebrała główną nagrodę w konkursie na Modernizację Roku&Budowę XXI wieku w kategorii: ochrona środowiska. To ogromny sukces ostrowskiej spółki komunalnej osiągnięty przy dużej, ogólnopolskiej konkurencji.

Ten prestiżowy konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Infrastruktury, a do rywalizacji zgłoszonych zostało 470 projektów. Tym bardziej cieszy, że to właśnie modernizacja stacji uzdatniania wody w Ostrowie Wielkopolskim spotkała się z uznaniem jury i zdobyła nagrodę główną w kategorii ochrona środowiska.

- Serdecznie gratuluję prezesowi Markowi Karolczakowi i całej jego załodze - po pierwsze zrealizowania tej ogromnej inwestycji z niezwykle szerokim zakresem prac, związanym również z wdrażaniem nowoczesnych technologii, bez dnia przestoju, co w trudnym okresie pandemicznym było prawdziwym majstersztykiem, a po drugie wspaniałej nagrody, która czyni tę inwestycję jeszcze bardziej docenioną - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Kompleksowa modernizacja ostrowskiej stacji uzdatniania wody trwała ponad dwa lata, a inwestorem była spółka Wodkan Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim. To niezwykle ważna dla miasta inwestycja, która kosztowała 15.522.374 złotych. Uzyskane przez spółkę dofinansowanie z funduszy unijnych to 7.892.250 złotych.

Zakres prac był ogromny. Zamówienie polegało między innymi na zaprojektowaniu oraz wykonaniu modernizacji instalacji napowietrzania, instalacji filtrów otwartych, prac budowlanych filtrów otwartych, zbiornika podfiltrowego oraz hali filtrów.

- Głównym celem inwestycji było zapewnienie bezawaryjnej pracy stacji uzdatniana wody na kolejne co najmniej 30 lat, zapewnienie założonej efektywności uzdatniania wody, poprawa automatyki poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii sterowania i nowego oprogramowania oraz optymalizacja kosztów eksploatacji SUW - tłumaczy Marek Karolczak, prezes spółki. - Unowocześniony dwustopniowy system filtracji na złożach żwirowych i braunsztynowych pozwala na osiągnięcie najwyższej jakości wody, dzięki czemu mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli ją spożywać prosto z kranu.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe