Powiat Ostrowski: Smaki dziedzictwa

  • 22.09.2021, 18:24
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Smaki dziedzictwa
Prezentacje kulinarne zakończyły realizację projektu pn. ,,Nasz lokalny patriotyzm kulinarny".

W ,,Starej oborze" w Skrzebowej seniorzy z gminy Raszków zaprezentowali publicznie efekty swoich kilkumiesięcznych działań. Wydarzenie odbywało się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku przebiegały pod hasłem ,,Smaki dziedzictwa". I takich właśnie smaków mogli skosztować przede wszystkim uczestnicy V Loretańskiego Rajdu Pieszo-Rowerowego, który odbywał się w łączności z podsumowaniem projektu kulinarnego.
Głównymi działaniami w ramach realizowanego od lipca projektu były oryginalne i innowacyjne warsztaty kulinarne z wykorzystaniem nowoczesnych metod gotowania dawnych potraw, działania animacyjne i integracyjne oraz wizyty studyjne dla 50 seniorów, których wspólnym mianownikiem był „lokalny patriotyzm kulinarny", rozumiany jako poczucie tożsamości narodowej i regionalnej poprzez pielęgnowanie tradycji w połączeniu z nowoczesnością. Seniorzy odwiedzili: Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Ziołowy Zakątek w Korycinach, Wioskę Garncarską w Kamionce oraz Wioskę Gręplarską Pachnącą Ziołami w Bukwałdzie. Wzięli także udział w warsztatach stacjonarnych w Moszczance: serowarskich oraz chlebowo-kiszonkowych.
Projekt dofinansowany był ze środków Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+" na lata 2021–2025. Realizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.
Fot. Andrzej Jarmuszczak

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe