Powiat Ostrowski: ,,Pyrczok'' w Rososzycy. Ziemniak w roli głównej

  • 22.09.2021, 17:34
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: ,,Pyrczok'' w Rososzycy. Ziemniak w roli głównej
Denar, Impala, Lord czy Gwiazda – to tylko nieliczne z wielu odmian ziemniaka, które uprawia się w Wielkopolsce. To właśnie ta popularna roślina była bohaterem wydarzenia, które odbyło się w gminie Sieroszewice.

Przy sali wiejskiej w Rososzycy odbył się festyn pod nazwą „Pyrczok – święto ziemniaka”. Na imprezę licznie przybyli mieszkańcy oraz grono zaproszonych gości. W wydarzeniu wzięli udział: wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, zastępca wójta Bartosz Kubica, starosta ostrowski Paweł Rajski, poseł Jarosław Urbaniak.

Imprezę poprowadził Sławomir Janelt, który doskonale rozruszał publiczność. Przygotowano mnóstwo atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych uczestników. Po uroczystym powitaniu gości odbył się występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rososzycy. Biesiada ze Śląską Kabaretową Grupą Fest, animacje oraz ziemniaczane konkursy budziły niemałe zainteresowanie przybyłych mieszkańców. Członkinie KGW z Rososzycy zadbały o doskonały poczęstunek. Degustowano przede wszystkim potrawy z ziemniaków. Przygotowano nawet specjalne stoisko kulinarne. Zwieńczeniem dnia pełnego atrakcji była zabawa taneczna.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe