Powiat Ostrowski: Renowacja przedszkola w Sobótce

  • 20.09.2021, 20:38
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Renowacja przedszkola w Sobótce
Trwają prace modernizacyjne w przedszkolu w Sobótce. Obejmują zewnętrzną część budynku oraz teren wokół placówki.

Najbardziej zauważalna gołym okiem stanie się nowa, śnieżnobiała elewacja. Przed budynkiem powstaną miejsca parkingowe, których do tej pory brakowało. Po zakończonej inwestycji dojazd do placówki stanie się łatwiejszy i bezpieczniejszy. Aby ułatwić przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym wykonana zostanie rampa, prowadząca do głównego wejścia. Najważniejszym elementem inwestycji, jest montaż biologicznej oczyszczalni ścieków, która z pewnością poprawi jakość funkcjonowania przedszkola. Na terenie placówki powstanie także budynek gospodarczy. Miejsce do przechowywania podręcznych narzędzi niezbędne jest do zachowania porządku wokół każdego przedszkola.

Umowa na wykonanie inwestycji podpisana została 23 czerwca. Modernizacja finansowana jest z budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski. Jej koszt wyniesie około 370 000 zł. Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku oddano do użytku nową, dobudowaną część przedszkola. Powstała nowoczesna i duża sala zabaw, toalety i gabinety.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe