Powiat Ostrowski: Wójt wyróżniony

  • 20.09.2021, 20:27 (aktualizacja 25.09.2021, 12:12)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wójt wyróżniony
Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów wyróżniony został odznaką honorową ,,Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego''.

To najwyższe tego typu honorowe wyróżnienie regionalne. Wójt gminy otrzymał odznakę za całokształt działalności zawodowej i społecznej oraz wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju środowiska wiejskiego. Odznaczenie wręczył podczas wrześniowej Sesji Rady Gminy w imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego,  radny sejmiku Andrzej Pichet.  
Decyzję o nadaniu odznaczenia podejmuje Kapituła, której przewodzi Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Wniosek o przyznanie odznaki złożył oddział Gminnego Związku OSP RP w Ostrowie. W uzasadnieniu pisząc: „(…) Dzięki zaangażowaniu w pracę samorządową udaje się z sukcesem realizować wiele ważnych inwestycji w gminie. Warto podkreślić, że wiele z nich otrzymało zewnętrzne dofinansowanie: rozbudowa przedszkoli, budowa hal sportowych, modernizacja szkół, inwestowanie w infrastrukturę drogową i techniczną, rozbudowa instytucji kulturalnych, dbanie o świetlice wiejskie, remizy strażackie, boiska sportowe, dofinansowanie do zakupu pojazdów pożarniczych wykorzystywanych do akcji ratowniczo-gaśniczych.”
- To dla mnie ogromny zaszczyt i radość. Dziękuję Kapitule za przyznanie odznaki, która jeszcze bardziej mobilizuje mnie do dalszej pracy na rzecz gminy Ostrów. Dziękuję również wnioskodawcom, a więc Gminnemu Związkowi OSP za zauważenie i docenienie mojej samorządowej działalności – powiedział wójt gminy Piotr Kuroszczyk.
Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” to wyróżnienie, nadawane osobom, instytucjom i organizacjom, które poprzez swoją działalność wnoszą wybitny wkład w rozwój gospodarczy, naukowy, kulturalny i społeczny regionu. Ustanowiona uchwałą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w 2000 roku.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe