Powiat Ostrowski: Droga w Sadowiu jak nowa

  • 17.09.2021, 15:35
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Droga w Sadowiu jak nowa
Droga do klasztoru oo. Pasjonistów w Sadowiu została gruntownie wyremontowana.

Klasztor oo. Pasjonistów to jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów na mapie Sadowia. Mimo, że droga, która do niego prowadziła była często uczęszczana przez parafian, stanowiła dla nich nie małe utrudnienie. Właśnie dlatego jej naprawa stała się koniecznością. Budowa drogi została dofinansowana z budżetu Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Kwota wsparcia wyniosła 28 tysięcy zł, pozostałą część dołożyła gmina Ostrów Wielkopolski.
Prace nad renowacją drogi rozpoczęły się na początku sierpnia i trwały do września. Wyrównano 250  metrowy odcinek drogi dojazdowej do klasztoru od strony Wtórku. Zyskał on nową nawierzchnię asfaltową oraz pobocze.
- Piotrowi Kuroszczykowi, wójtowi gminy Ostrów Wielkopolski, Krzysztofowi Grabowskiemu  wicemarszałkowi Województwa Wielkopolskiego oraz wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej inwestycji, składam serdeczne podziękowania - powiedział proboszcz parafii o. Grzegorz Słowikowski CP.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe