Radni interweniują w sprawie Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego

  • 17.09.2021, 10:48 (aktualizacja 17.09.2021, 11:37)
  • Wiktoria Kohnke
Radni interweniują w sprawie Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego
Grupa ostrowskich radnych miejskich – Dawid Korzeniewski, Mateusz Nycek, Jakub Paduch i Leszek Witoń – wspólnie interweniuje w sprawie odrzuconych przez Urząd Miejski wniosków mieszkańców w ramach tegorocznej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. 4 radnych proponuje ponowną weryfikację pomysłów ostrowian zgodnie z kluczową w obszarze partycypacji społecznej zasadą subsydiarności i pomocniczości.

- Nasza interwencja to reakcja na płynące do radnych głosy wielu zaangażowanych mieszkańców zaniepokojonych odrzuceniem przez Urząd Miejski ich pomysłów i złożonych wniosków, jeszcze przed głosowaniem w tegorocznej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego – wskazują interpelujący w sprawie radni.

Autorzy wspólnej interpelacji proszę również o precyzyjne informacje o wnioskach odrzuconych na etapie urzędowej weryfikacji wraz z udostępnieniem treści uzasadnień i kart ocen.

- Mając na uwadze szacunek dla aktywności i pozytywną wartość społecznego zaangażowania Mieszkańców - współdziałając stricte merytorycznie i ponad podziałami politycznymi - liczymy, że uda się jeszcze "uratować" wiele interesujących pomysłów ostrowian – podkreślają miejscy radni Dawid Korzeniewski, Mateusz Nycek, Jakub Paduch i Leszek Witoń.

Ich wspólna interpelacja trafiła do prezydent Beaty Klimek w czwartek 16 września.

 

Wiktoria Kohnke

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe