Ostrów: Wsparcie dla Wolicy

  • 17.09.2021, 08:27
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wsparcie dla Wolicy
W ostrowskim Urzędzie Miejskim podpisana została umowa przekazująca szpitalowi Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy 60.000 zł.

Jak poinformował dyrektor szpitala, wsparcie to posłuży na wyposażenie nowego oddziału rehabilitacji pulmonologicznej.
- Dzięki tym środkom zakupiony zostanie nowy sprzęt, który będzie służyć przede wszystkim pacjentom z powikłaniami po chorobie COVID-19 – mówi lek. med. Sławomir Wysocki.
Szpital zwrócił się o pomoc do samorządów zrzeszonych w Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej i pomoc taką otrzymał.
- W myśl zasady „Wszystkie ręce na pokład” każdy z nich dokłada swoją cegiełkę do budowy nowego oddziału. Już po raz kolejny wspieramy szpital w Wolicy, choć nie podlega miastu, podobnie jak szpital w Ostrowie. Wiem jednak, że samorządowa pomoc jest niezwykle istotna, liczy się, stąd to solidarne wsparcie służby zdrowia dla szpitali i dla ich pacjentów. Do szpitala w Wolicy trafiają również ostrowianie i dlatego tym bardziej czujemy się w obowiązku, by temu szpitalowi pomóc – przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
W tym roku miasto przekazało już blisko 400 tysięcy złotych na ochronę zdrowia. Środki te trafiły do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim oraz szpitala w Wolicy.
- To nasza inwestycja w zdrowie pacjentów oraz pracę tamtejszych zespołów medycznych – dodaje prezydent Ostrowa.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe