Powiat Ostrowski: Nauczyciele szkolą się w Irlandii

  • 16.09.2021, 10:38
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nauczyciele szkolą się w Irlandii
Dwunastu nauczycieli przedmiotów ogólnych i zawodowych z Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Usługowych z Ostrowa Wielkopolskiego rozpoczęło uczestnictwo w kursie poświęconym zwalczaniu zjawiska wagarowania, w irlandzkiej placówce edukacyjnej w Dublinie.

Doskonalenie zawodowe oraz językowe pierwszej 12- osobowej grupy (z trzech planowanych), jest możliwe dzięki projektowi pn.: „Zwalczanie i zapobieganie wagarowaniu wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych Powiatu Ostrowskiego”. Pobyt 36 nauczycieli obu szkół zawodowych w Irlandii, to efekt współpracy pracowników Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych ze Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim, dyrekcji i nauczycieli Zespołu Szkół Usługowych i Zespołu Szkół Technicznych. Powiat ostrowski, jako organ prowadzący dla szkół ponadpodstawowych realizuje od lat profesjonalne doskonalenie zawodowe kadry, w tym także w wymiarze międzynarodowym. Wieloletnie doświadczenie pracowników Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i nauczycieli szkół ponadpodstawowych pozwoliło wypracować sprawdzony model zarządzania działalnością międzynarodową powiatu ostrowskiego oraz podległych jednostek organizacyjnych. Powiat od wielu lat aktywnie realizuje działania międzynarodowe o charakterze edukacyjnym.
Efekty realizowanego projektu, a tym samym współpracy międzynarodowej, to wiedza praktyczna o metodach postępowania wobec zjawiska wagarów, wzrost własnych kompetencji językowych i zwiększenie motywacji do uczenia się przez całe życie, większa wrażliwość na różnorodność społeczną, nabycie umiejętności efektywnej współpracy w grupie oraz rozwój osobisty.
Doskonalenie grona pedagogicznego w zagranicznych instytucjach partnerskich jest okazją do zdobycia doświadczenia i kompetencji, które będą wykorzystywane w kolejnych latach pracy. Znaczącym efektem dzielności międzynarodowej powiatu ostrowskiego i podległych mu placówek jest wzrost jakości pracy szkoły, otwarcie na innowacyjne metody nauczania i jego uatrakcyjnienie.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe