Koszykówka: Florence show. Trey Drechsel jak dziecko we mgle

• 16.09.2021, 09:19 (aktualizacja 17.09.2021, 10:18)
Arged BM Stal pokonała Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 83:73, a James Florence zdobył aż 31 punktów.

W pierwszej połowie, to gracze z Ostrowa rozdawali karty na boisku. Ale nie dlatego, że zagrali tak dobrze, ale dlatego, że w swoich szeregach mieli Jamesa Florence. To kapitan Stali brał na swoje barki odpowiedzialność za zdobywanie punktów, gdy pozostali pudłowali spod samego kosza. W pierwszej kwarcie ostrowianie trafili ledwie 3 rzuty na 10 oddanych za dwa punkty (30 proc. skuteczności). Po 20 minutach Stal prowadziła 50:32 i wydawało się, że będzi to spotkanie kontrolować spokojnie do ostatniego gwizdka sędziów.

Goście nie złożyli jednak broni. Po zmianie stron zagrali bardziej agresywnie w obronie, zmuszając graczy Stali do oddawania rzutów z trudnych pozycji. Efekt był taki, że koszykarze Stali grali zbyt indywidualnie, a rywale z minuty na minutę odrabiali straty i w 27 minucie przegrywali już tylko 51:56. Pod koniec trzeciej kwarty podopieczni Artura Gronka wyciągnęli pomocną dłoń do ostrowian. Andrzej Pluta zaliczył stratę, po której faulował by zatrzymać kontrę Stali. Sędziowie uznali, że było to przewinienie niesportowe. James Florence trafił jeden z dwóch wolnych i popisał się jeszcze niesamowitym trafieniem zza łuku równo z syreną. Stal zdobyła cztery punkty w niespełna trzy sekundy i odskoczyła na 65:53. Korzystny rezultat mistrzowie Polski dowieźli do końca.

Wygrana cieszy, ale przed podopiecznymi Igora Milicica jeszcze wiele pracy. James Florence nie w każdym meczu będzie miał ,,dzień konia'' i jak w pojedynku z Astorią zdobędzie 31 punktów, trafiając aż osiem razy za trzy punkty. W sumie z gry zaliczył skuteczność aż 71,4 proc. Póki co zawodzi kompletnie Trey Drechsel, który przyjechał do Ostrowa z opinią strzelca, a tymczasem przeciwko bydgoszczanom oddał sześć rzutów z gry i nie trafił żadnego. Niepokojący jest także fakt, iż z Astorią ostrowianie przegrali walkę o zbiórki 31:35. Pozwolili rywalom aż na 9 zbiórek w ataku. Może gdy do gry wróci kontuzjowany Jakub Wojciechowski walka na tablicach będzie wyglądać lepiej. BIN

Arged BM Stal Ostrów - Astoria Bydgoszcz 83:73 (20:17, 30:15, 15:21, 18:20)

Stal: James Florence 31, James Palmer Jr. 17, Michael Young 14, Damian Kulig 8, Evangelos Mantzaris 5, Denzel Anderssson 3, Igor Wadowski 3, Trey Drechsel 2, Jarosław Mokros 0.

Astoria: Dominykas Domarkas 16, Jakub Nizioł 10, Alan Herndon 9, Michał Chyliński 9, Andrzej Pluta 8, Klavs Cavars 8, Paul Jorgensen 7, Mateusz Zębski 4, Markus Loncar 2, Michał Krasuski 0.