Powiat Ostrowski: Jubileusz ,,Wiecznie Młodych''

  • 14.09.2021, 09:38
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski:  Jubileusz ,,Wiecznie Młodych''
Hucznie, z muzyką i tańcem w wykonaniu własnym i zaprzyjaźnionych zespołów, obchodził swój jubileusz 5-lecia działalności zespół „Wiecznie Młodzi” z Gorzyc Wielkich. Z tej okazji nie mogło zabraknąć wielu serdecznych życzeń dalszych sukcesów, pięknego tortu i zabawy do białego rana.

 Zespół ,,Wiecznie Młodzi'' został założony w sierpniu 2016 roku przez grupę pasjonatów muzyki, śpiewu i tańca z Gorzyc Wielkich. Od samego początku do dziś, autorką muzyki i choreografką jest Iwona Pacholczyk, a funkcję kierowniczki zespołu pełni Agnieszka Głowacka.
„Wiecznie Młodzi” to grupa kilkunastu osób w bardzo rożnym wieku, od 30. do 74. lat. Wszyscy pracują zawodowo, głównie na roli, lub są już na emeryturze, ale łączy ich zamiłowanie do tańca, śpiewu i dobrej zabawy. Ta niezwykle dynamiczna formacja szybko zdobyła sobie uznanie i sympatię, najpierw podczas różnego rodzaju imprez kulturalnych na terenie gminy Ostrów Wielkopolski. Z czasem zaczęli być znani także poza miejscem zamieszkania. Zaczęto ich zapraszać na festiwale i konkursy, gdzie z powodzeniem reprezentowali swoją miejscowość, gminę, a także Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim. 
Ich repertuar jest bardzo szeroki; od klasycznych tańców ludowych, przez tańce towarzyskie, zagraniczne, na hip hopie i nowoczesnych interpretacjach polskiego folkloru kończąc.
Z okazji jubileuszu, z życzeniami i występami przyjechały do Gorzyc Wielkich zaprzyjaźnione zespoły: Zespół Pieśni i Tańca „Gorzyczanie”, chór „Radość”, kapela „Furmany”, zespół „Ritorno”, Zespół Pieśni i Tańca „Ołobok”, „Łąkocanie” i „Jankowianie Zaleśni”. W komplecie i z uśmiechami na twarzy pojawili się przedstawiciele władz gminy, z wójtem Piotrem Kuroszczykiem, zastępcą wójta Antonim Hadrysiem i sekretarzem gminy, Dariuszem Pryczakiem.
W części artystycznej zaprezentowały się wszystkie zaproszono zespoły, a gospodarze wieczoru przypomnieli swoje popisowe punkty programu, między innymi „Zorbę”, wiązankę tańców towarzyskich, krakowiaka oraz nowoczesną wersję folkloru góralskiego. JW
Fot. Jarosław Wardawy

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe