Powiat Ostrowski: Sukces młodych dudziarzy

  • 14.09.2021, 08:50
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Sukces młodych dudziarzy
Kapela dudziarska z Moszczanki zajęła pierwsze miejsce w kategorii dziecięcej podczas I Rawickiego Maratonu Dudziarskiego.

Impreza, która odbyła się w Rawiczu, miała na celu prezentację wielkopolskich tradycji dudziarskich oraz popularyzację muzyki dudziarskiej i promocję mistrzów gry na tym wyjątkowym instrumencie. Do udziału w konkursowych zmaganiach organizatorzy zaprosili zarówno dorosłych, jak również dzieci i młodzież. Młodzi muzycy: Wiktor Marszał, grający na dudach wielkopolskich oraz skrzypek Cezary Bednarczyk, oceniani były przez profesjonalne jury w składzie: prof. Piotr Dahlig - muzykolog, i etnograf, Maciej Rychły – kulturoznawca, muzyk i dudziarz oraz Michał Umławski – etnograf. Gratulujemy kolejnego sukcesu!

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe