Powiat Ostrowski: Wystawa w Częstochowie

  • 06.09.2021, 11:57
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wystawa w Częstochowie
KGW Moszczanka wraz z Zespołem Tańca Ludowego ,,Swojacy" wzięli udział w jubileuszowej XXX. Krajowej Wystawie Rolniczej w Częstochowie.

Na scenie występowały liczne zespoły ludowe i reprezentacje kół gospodyń wiejskich. Nie zabrakło pieśni wykonywanych w lokalnych gwarach, muzyki na znanych i nie znanych instrumentach czy inscenizacji edukacyjnych ukazujących zanikające obyczaje. KGW Moszczanka wraz z Zespołem Tańca Ludowego ,,Swojacy" i kapelą dudziarską zaprezentowało widowisko ,,Darcie pierza. Naszej babci pierzowiny". Po raz pierwszy spektakl został pokazany przez publicznością ,,na żywo", bowiem jego premiera w zeszłym roku odbyła się w formie transmisji internetowej. Dodatkowo Jolanta Marszał - instruktorka ,,Swojaków" - prowadziła warsztaty z nauki tańców wielkopolskich.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe