Powiat Ostrowski: Kolejne inwestycje w gminie Sieroszewice

  • 06.09.2021, 11:27
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Kolejne inwestycje w gminie Sieroszewice
W Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyła się XXVI Sesja Rady Gminy Sieroszewice.

Na sesji obecnych było 12 radnych. W obradach sesyjnych uczestniczyli m.in.: wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, zastępca wójta Bartosz Kubica, sekretarz gminy Mirosława Busza, skarbnik gminy Karolina Kałużna, kierownik referatu inwestycji, zamówień publicznych i ochrony środowiska Ryszard Boduch oraz sołtysi z terenu gminy Sieroszewice. Obrady otworzył i poprowadził przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Rafał Bartnik.
Podczas sesji podjęto sześć uchwał. Dzięki  wprowadzonym zmianom w uchwale budżetowej, kolejne inwestycje w gminie, będą realizowane jeszcze w tym roku. Przeznaczono m.in.: 500.000 zł na modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Psarach, 150.000 zł na modernizację PSZOK w Rososzycy, 37.000 zł na koncepcję modernizacji oczyszczalni ścieków w Rososzycy, 30.000 zł na modernizację sali wiejskiej w Westrzy, 25.000 zł na budowę oświetlenia ulicznego w Wielowsi  na ul. Polnej, 23.000 zł na budowę oświetlenia ulicznego w Masanowie, 20.000 zł na dofinansowanie dla mieszkańców do budowy przydomowych oczyszczalni  ścieków, 20.000 zł na zakup udziałów w Spółce Oświetlenie Uliczne i Drogowe, co będzie skutkować nowymi inwestycjami oświetleniowymi, 12.000 zł na remont korytarza na sali wiejskiej w Ołoboku.
Dodatkowo  Rada Gminy Sieroszewice poparła inicjatywę uczczenia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 poprzez ustanowienie 27 grudnia świętem państwowym.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe