Ostrów: Otwarcie „Słonecznej ściany”

  • 06.09.2021, 10:32
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Otwarcie „Słonecznej ściany”
W Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego miała w tym roku bardzo szczególny charakter. Za sprawą Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego z siedzibą w Warszawie odbyło się otwarcie „Słonecznej ściany”.

- Cała inicjatywa zrodziła się wiosną tego roku i była odpowiedzią na fakt, że w miastach jest już niewiele miejsca na zieleń. Chcieliśmy to zmienić i naszą elewację przekształcić w innowacyjny projekt ekologiczny, który poprawi samopoczucie członków naszej społeczności szkolnej. Przyczyni się do zwiększenia koncentracji, zainspiruje i uczyni ludzi przebywających wśród roślin szczęśliwszymi. „Słoneczna  ściana” była wielką niespodzianką, wywołała wiele zachwytu i radości. - powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Beata Serbakowska.
Instalacja powstała w  ramach programu grantowego „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam Eko”. Otwarcia projektu dokonał starosta Powiatu Ostrowskiego Paweł Rajski w obecności gości – przyjaciół szkoły, dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych - Beaty Serbakowskiej, Aleksandry Troszyńskiej, Daniela Czubaka, a także uczniów, rodziców, grona pedagogicznego i pracowników szkoły. Elewacja budynku stała się integralną częścią placówki i jej zabudowy.
- Mamy nadzieję, że czas spędzany wśród zieleni zapewni energię, wyciszenie, doznania estetyczne. Obcowanie z naturą poprawia samopoczucie, rośliny poprawiają jakość powietrza, utrzymują jego wilgotność, filtrują i oczyszczają, a wykorzystanie wody deszczowej ułatwi podlewanie, jest przyjazne i ekologiczne. Co ważne - zaangażuje też w działania naszych podopiecznych w formie aktywnej pielęgnacji i dbałości o zieleń - powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Beata Serbakowska.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe