Sport: Wrośli w ,,Barycz"

  • 04.09.2021, 12:29
  • Ryszard Binczak
Sport: Wrośli w ,,Barycz"
72 lata temu w Jankowie Przygodzkim powołano Ludowy Klub Sportowy ,,Barycz". Z tej okazji uhonorowano grono sportowców i społeczników związanych z klubem od dziesiątków lat.

Choć kariery wielu klubowiczów pobiegły różnymi torami, połączył ich sport. Mowa o życiorysach ludzi, którzy odebrali w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu Krzyże Zasługi Prezydenta RP za działalność publiczną. Uroczystość ta zbiegła się z jubileuszem 70-lecia założenia klubu; przekładano ją w czasie w związku z pandemią.
Z tej okazji Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska udekorowała w imieniu Prezydenta RP członków klubu wysokimi odznaczeniami państwowymi. Otrzymali je: Kazimierz Grzegorowski (Złoty Krzyż Zasługi), Stanisław Janota, Janusz Wnuk, Jerzy Wnuk, Grzegorz Wojtasik (Srebrne Krzyże Zasługi), Albin Bednarczyk, Przemysław Bluz, Mariusz Furmaniak, Jacek Mamot, Janusz Marcinczak, Barbara Szymanowska, Michał Wachowski (Brązowe Krzyże Zasługi).
W imieniu odznaczonych głos zabrał i podziękował obecny Prezes GLKS ,,Barycz" Przemysław Bluz.
Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, których praca i zaangażowanie wykraczają poza zwykłe obowiązki służbowe. KP
Fot. Arkadiusz Piasecki

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe