Ostrów: Remont z dofinansowaniem

  • 31.08.2021, 13:58
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Remont z dofinansowaniem
W Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim jesienią ruszy remont i modernizacja stołówki oraz kuchni szkolnej.

Na tę inwestycję ostrowski Urząd Miejski pozyskał dofinansowanie z programu „Posiłek w szkole i w domu” w wysokości niespełna 80.000 zł. Niezwykle wyczekiwana przez uczniów i ich rodziców inwestycja ma na celu zwiększenie liczby wydawanych w ,,dziewiątce” obiadów.

- Obecny stan stołówki szkolnej i kuchni w Szkole Podstawowej nr 9 nie jest najlepszy - to miejsce o dość surowym klimacie. Dobrze obrazuje to załączona fotografia. Zmiany są tu potrzebne, a pozyskane dofinansowanie pozwoli na remont i modernizację tych pomieszczeń. Efekt tej inwestycji widzieliśmy już przed rokiem, gdy z tego samego wsparcia skorzystała ostrowska ,,siódemka”. Jestem przekonana, że uczniowie SP9 ucieszą się równie, jeśli nie bardziej, z efektów tego zadania - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Pomieszczenia kuchni i stołówki szkolnej zostaną zmodernizowane, a także przystosowane do przygotowywania oraz wydawania większej liczby obiadów, natomiast remont i reorganizacja stołówki umożliwi sprawne wydawanie posiłków i zapewni odpowiednią ilość miejsc dla uczniów chcących zjeść obiad.

- Stan kuchni i szkolnej stołówki w Szkole Podstawowej nr 9 pozostawiał wiele do życzenia. Pozyskane dofinansowanie oraz pieniądze z budżetu Miasta usprawnią funkcjonowanie kuchni szkolnej i stołówki Jadalnia zyska nową podłogę, ściany w obu pomieszczeniach przejdą renowację - zostaną wyrównane i pomalowane. W kuchni staną nowe szafy ze stali nierdzewnej, a w jadalni - krzesła i stoliki. To spowoduje, że więcej uczniów będzie mogło zjeść obiad w szkole – tłumaczy Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa.

W Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II uczy się niemal 900 dzieci, dzięki inwestycji z obiadów w szkole skorzysta teraz 500 dzieci.

Z Wieloletniego Programu Rządowego „Posiłek w szkole i domu” Ostrów Wielkopolski pozyskał 79.449 złotych. Wartość całego projektu to 99.312 złotych. Pozostała część tej kwoty pochodzić będzie z budżetu miasta.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe