Powiat Ostrowski: Żłobek w budowie

  • 26.08.2021, 07:46
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Żłobek w budowie
Podziemny zbiornik przeciwpożarowy o objętości 100 metrów sześciennych i wadze ośmiu ton posadowiono w wykopie przy nowo budowanym przedszkolu i żłobku w Wysocku Małym w gminie Przygodzice.

Przy Szkole Podstawowej w Wysocku Małym w gminie Przygodzice powstaje żłobek oraz nowoczesne przedszkole z łącznikiem stanowiącym dojście do szkolnej hali sportowej, a także wspólnym zapleczem kuchennym i jadalnią. Inwestycja ma zostać zrealizowana w cyklu dwuletnim, a na jej wykonanie przeznaczono łącznie ok. 8,4 miliona zł.

To zadanie jest współfinansowane ze środków pozyskanych przez gminę z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (gmina otrzymała dwie dotacje RFIL), Programu Maluch+2021 oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego zarządzającego pulą środków EFS i budżetu państwa.

Zbiornik retencyjny o pojemności 120 metrów sześciennych zamontowano wcześniej także przy samej szkole. TW

 

Fot. Tomasz Wojtasik

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe