Ostrów: Kompleksowy remont Kaliskiej

  • 13.08.2021, 08:19 (aktualizacja 17.08.2021, 14:26)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Kompleksowy remont Kaliskiej
Trwają prace budowlane przy ulicy Kaliskiej. To ogromna, warta ponad 2 miliony złotych, inwestycja drogowa. Poza nową nawierzchnią zmodernizowane zostaną chodniki, zatoki autobusowe, będą też ścieżki dla rowerów.

Obecnie, ze względu na prowadzone prace, jezdnia, na odcinku od skrzyżowania z Grabowską do Limanowskiego jest w kilku miejscach zwężona, co utrudnia ruch samochodów.

- To bardzo duża inwestycja, która ma wpływ na płynność przejazdu. Prosimy kierowców o cierpliwość i zrozumienie. Warto, by w miarę możliwości dojechać do celu podróży inną trasą. Pamiętajmy o tym, że po zakończeniu prac będzie można poruszać się równą i bezpieczną nawierzchnią. Ich koniec planujemy na listopad tego roku – wyjaśnia Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Ulica Kaliska jest jedną z najważniejszych, a co za tym idzie najbardziej ruchliwych, miejskich arterii. Jej stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia.

- Do modernizacji ulicy Kaliskiej, tak znaczącej dla naszego miasta, podchodzimy kompleksowo. To oczywiście nowa nawierzchnia na odcinku ponad 900 metrów. Obecnie jezdnia na tym odcinku ma zmienną szerokość i zły stan techniczny. Lata temu powstał tu niewielki odcinek pasa dla rowerzystów, który jednak w dalszej części już nie występuje. A to nie ułatwia poruszania się rowerem zgodnie z przepisami. Chodniki mają różną nawierzchnię i także wymagają remontu. Z tego powodu zostaną przebudowane, a na wybranych częściach powstanie ścieżka rowerowa lub ciąg pieszo – rowerowy. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo i komfort poruszania się tą ulicą tak dla kierowców, rowerzystów, ale również dla pieszych – wymienia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wyremontowane zostaną także zjazdy do posesji, zatoki autobusowe oraz miejsca postojowe. Będą tez nowe krawężniki i studzienki ściekowe. Wykonane będzie nowe oznakowanie poziome i pionowe. Zaplanowano także nasadzenia zieleni.

By powstał spójny układ drogowy, skrzyżowania na modernizowanej części zostaną przebudowane. Na odcinku od ulicy Limanowskiego do skrzyżowania Kaliskiej z Kusocińskiego jezdnia zostanie poszerzona, by można było wyznaczyć pas lewoskrętu w ulicę Piłsudskiego. Zmianie ulegnie organizacja ruchu oraz geometria skrzyżowania Kaliska – Grabowska. Przebieg drogi głównej zostanie nadany na wprost – w ulicę Grabowską. W tym miejscu zaprojektowano także sygnalizacje świetlną.

 

Wykonawcą tej inwestycji została Firma Handlowo – Usługowa WIKTOR Małgorzata Szablewska z Sieroszewic, która złożyła najniższą ofertę w przetargu ogłoszonym przez MZD. Jej wartość to 2.165.959 zł. Okres gwarancji na wykonane prace budowlane to 60 miesięcy.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe