Powiat Ostrowski: Zaplatały w bibliotece

  • 07.08.2021, 19:51 (aktualizacja 17.08.2021, 14:26)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zaplatały w bibliotece
Makrama, to znana już od starożytności sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów czy szydełka. Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich zorganizowała warsztaty, podczas których można było poznać jej tajniki i własnoręcznie wykonać torbę.

Warsztat odbyły się w bibliotekach w Gorzycach Wielkich oraz w Daniszynie. Podczas dwudniowych warsztatów, w każdej z bibliotek panie uczestniczące w spotkaniach poznały nie tylko tajniki makramy, ale również własnoręcznie wykonały torby na książki. Tą niezwykłą technikę rękodzieła uczyła pani Grażyna. Przy jej wprawnym oku i pomocy, sztuka makramy została „rozpracowana” i wszystkie panie z zapałem wiązały supełki.
-Do wykonania torebki potrzebna jest jedynie znajomość węzła płaskiego. Samo wiązanie nie jest trudne. Należy pamiętać o precyzji. Każda z makram, nad którymi pracują uczestniczki wymaga aż 66 metrów sznurka – mówiła instruktorka warsztatów.
Kreatywne spotkanie pań pokazało, że makrama to świetny sposób na wykonanie rękodzieła oraz doskonała odskocznia od codzienności. W bibliotece przy każdym stanowisku widać było skupienie, ale i słychać było rozmowy, w trakcie których panie wymieniały się makramowymi inspiracjami i pomysłami.
- Wcześniej nie miałyśmy zbyt wiele wspólnego z plątaniem sznurków, ale styl boho jest nam bliski – mówiły uczestniczki spotkania. – Z przyjemnością skorzystałyśmy z warsztatów zorganizowanych przez bibliotekę. Zaplatanie bardzo wycisza, a torebka wykonana własnoręcznie cieszy bardziej niż ta kupiona w sklepie.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe