Powiat Ostrowski: Artystyczna pasja Darii Mazur

  • 07.08.2021, 14:22
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Artystyczna pasja Darii Mazur
Daria Mazur była gościem wójta gminy Piotr Kuroszczyka. Okazją do spotkania był udział 14-latki w ogólnopolskim konkursie plastycznym NaszaFlagaPL.

Daria zajęła w nim wysokie trzecie miejsce w kategorii klas IV-VIII. Sukces jest tym większy, bo do konkursu nadesłano aż 8 tysięcy prac z całego kraju!
Inspiracją do powstania pracy był obraz Janusza Kossaka ,,Cud nad Wisłą". Praca dziewczyny powstała w ciągu 5 dni. Najpierw był pomysł, potem szkic i na końcu wypełnienie kredkami.
 - Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy. Dbałość o szczegóły przeplatają się tutaj z ogromnym profesjonalizmem i pasją. To ogromny sukces pokonać tak wielu uczestników. Serdecznie gratuluję. To doskonała promocja nie tylko Szkoły Podstawowej w Daniszynie, do której uczęszczasz, ale także Gminy Ostrów Wielkopolski. Życzę Ci jeszcze wielu tak wspaniałych sukcesów – mówił podczas spotkania Piotr Kuroszczyk, wójt gminy.
 W spotkaniu uczestniczyli rodzice Darii, którzy nie kryli wzruszenia z osiągnięć plastycznych córki. Daria regularnie bierze udział w konkursach plastycznych, zarówno tych krajowych jak i regionalnych. Podczas spotkania 14-latka otrzymała gratulacje oraz prezent.
Daria jest mieszkanką Mazur w gminie Ostrów Wielkopolski. Od września rozpocznie naukę w VIII klasie SP w Daniszynie. Jest też wzorową i pilną uczennicę, otrzymując stypendium wójta gminy.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe