Powiat Ostrowski: Parking pod lipami

  • 07.08.2021, 12:44 (aktualizacja 12.08.2021, 12:09)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Parking pod lipami
Parking dla 27 samochodów, a przy nim chodnik powstaje przy ul. Wodnej w Jankowie Przygodzkim. Buduje go gmina Przygodzice za kwotę 224 tys. zł. Równocześnie na około 1,5 km odcinku tej drogi położona zostanie nowa nakładka asfaltowa.

Długi, 155-metrowy postój przy ul. Wodnej, zostanie okrawężnikowany, a pod nim położona zostanie podbudowa, a także odwodnienie za pomocą budowanego właśnie kanału deszczowego wpiętego do istniejącego rowu. Gmina zadbała osobno o odwodnienie drogi przy samym parkingu, instalując w jezdni studzienki kanalizacyjne. Urzędnikom zależało szczególnie na pozostawieniu w tym miejscu kilku okazałych lip.
Zakres wszystkich prac przy parkingu obejmie: rozbiórkę fragmentów istniejącej jezdni, ustawienie krawężników, obrzeży i oporników betonowych, budowę kanalizacji deszczowej, wykonanie odwodnienia, wpusty deszczowe z przykanalikami, wykonanie nawierzchni parkingu, zjazdów i chodników z betonowej kostki brukowej, a także oznakowanie pionowe i poziome.
W 2016 roku dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przy boisku piłkarskim w Jankowie Przygodzkim powstała wiata rekreacyjna, będąca przystankiem na trasie rowerowej. Niedługo, w ramach kolejnego gminnego projektu - dotowanego tym razem z Wielkopolskiej Odnowy Wsi, stanie tam stacja do samodzielnych napraw rowerów oraz stojaki rowerowe.
Przed dwoma laty powiat ostrowski korzystając z dofinansowania Programu Operacyjnego "Ryby" zbudował przy ul. Wodnej ciąg pieszo rowerowy w kierunku Trzcielin. Teraz przyszła kolej na modernizację asfaltowej nawierzchni ulicy. Zadanie to kosztować będzie ok. 620 tys. zł, z czego 450 to środki z budżetu powiatu, a 200 tys. zł dołoży gmina Przygodzice.
Podczas jednej z ostatnich sesji Rady Gminy Przygodzice prośbę o wyczyszczenie przydrożnego rowu melioracyjnego wzdłuż ul. Wodnej skierował w obecności starosty do Powiatowego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim radny z Jankowa Wiesław Witek. 
- Ten rów mocno zarósł i w kilku miejscach jest poobrywany, stąd moja prośba o interwencję  - mówi Wiesław Witek. TW
Fot. Tomasz Wojtasik

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe