Powiat Ostrowski: Drogi wciąż najważniejsze

  • 30.07.2021, 08:02
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Drogi wciąż najważniejsze
Ponad czterdzieści zadań drogowych zrealizuje w tym roku powiat ostrowski na swoich drogach.

Drogownictwo wciąż pozostaje priorytetem w wydatkach budżetowych. Póki co na ten cel przeznaczone zostanie około 22 miliony złotych.

28 lipca 2021 roku odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi w na zakończonej modernizacji drogi w Chruszczynach. To realizowane w etapach zadanie kosztowało łącznie ok. 1,3 mln zł. z czego 1,1 mln pochodziło ze środków powiatu, a 200 tys. dołożyła gmina Ostrów.

-Dziś mieszkańcy mają powód do zadowolenia, bo przebiegająca przez całą miejscowość nowa jezdnia ma odpowiedni standard, który przekłada się na bezpieczeństwo użytkowników. Zyskano także dobre połączenie drogowe z sąsiednim powiatem – powiedział Roman Pacholczyk wicestarosta ostrowski.

Zmodernizowane ok. 4,5 km drogi w Chruszczynach stanowi dobre połączenie do Sulmierzyc oraz Zdun. W przeszłości droga ta została wybudowana jako element traktu cukrowego. Tędy bowiem biegł jeden z głównych szlaków transportu buraków do cukrowni w Zdunach.

Na otwarciu w Chruszczynach obecni byli także starosta Paweł Rajski, wójt gminy Ostrów Piotr Kuroszczyk, przewodniczący Rady Powiatu Piotr Walkowski oraz radni powiatowi: Damian Grądzielewski i Józef Wajs.

- Cieszy każda inwestycja, która poprawia warunki życia mieszkańców, ale także to, że radni potrafią zgodnie współpracować w wyborze i realizacji zadań drogowych we wszystkich gminach powiatu ostrowskiego – powiedział Piotr Walkowski.

Zakończyła się także modernizacja ul. Raszkowskiej w Odolanowie.

- To ostatnie ogniwo wielkiego projektu inwestycyjnego czyli drogi biegnącej przez Kaczory aż do Wierzbna, którą oddaliśmy do użytku w ubiegłym roku. Teraz udało się zrealizować brakujących odcinek znajdujący się już w graniach miasta Odolanowa. Powstała nie tylko nowa jezdnia, ale również chodniki – powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.

W sumie zmodernizowano drogę na odcinku 650 m za kwotę ok. 700 tys. zł. Realizacja tego zadania odbyła się we współpracy z władzami gminy Odolanów.

 

Prace trwają także na ul. Wodnej w Jankowie Przygodzkim. To popularna droga zwłaszcza wśród cyklistów podziwiających z perspektywy roweru uroku Doliny Baryczy.

- Dwa lata temu zrealizowaliśmy ciąg pieszo rowerowy w kierunku Trzcielin. Było to zadanie za ok. pół miliona, ale kwotę 300 tys. udało się pozyskać z programu „Ryby’’. Obecne zadanie kosztować będzie ok. 620 tys. zł, z czego 450 to środki z budżetu naszego powiatu, a 200 tys. zł dołożyła Gmina Przygodzice – powiedział Roman Pacholczyk.

Zakończyła się też przebudowa drogi z Moszczanki w kierunku Bieganina.

- To kontynuacja zadań drogowych realizowanych przez nasz powiat w tym rejonie. W przeszłości zrealizowaliśmy zadania w samej Moszczance, Bieganinie i w ub. roku w Grudzielcu. Teraz w miejscu wąskiej i zniszczonej drogi położny został asfalt łączący te miejscowości – powiedział Paweł Rajski.

Kończy się także remont na jednej z największych inwestycji, budowa drogi z Łąkocin do Jankowa Zaleśnego. Gotowa jest już ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż, a do położenia pozostała ostatnia, tzw. ścieralna warstwa asfaltu. W sumie będzie to 6 km nowej drogi oraz ścieżki rowerowej.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe