Powiat Ostrowski: Kulinarna wizyta studyjna seniorów

  • 26.07.2021, 18:24
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Kulinarna wizyta studyjna seniorów
Od 20 do 22 lipca odbyła się pierwsza wizyta studyjna w ramach projektu ,,Nasz lokalny patriotyzm kulinarny".

Pięćdziesięciu seniorów z gminy Raszków pojechało do Warszawy i na Podlasie by wziąć udział w szeregu zajęć warsztatowych poświęconych kuchni tradycyjnej. Wizyta rozpoczęła się w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, gdzie odbyły się warsztaty kulinarne ,,Sekrety kuchmistrzowskie". Prowadzący zajęcia pokazali na podstawie oryginalnych przepisów z pierwszych polskich książek kucharskich, jak pobudzać smaki i wyobraźnię oraz jak zaskakiwać gości niecodziennymi rozwiązaniami kulinarnymi. Uczestnicy przygotowali wspólnie dorsza w mleku szafranowym z surówką i szodonem na rabarbarze oraz arkas - staropolski deser mleczny z owocami.
Druga część wizyty odbyła się w ,,Ziołowym Zakątku" w Korycinach na Podlasiu. Seniorzy zwiedzali najpierw Podlaski Ogród Ziołowy, poznając właściwości ziół i ich zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Następnie wzięli udział w warsztatach, podczas których przygotowywali własnoręcznie mieszanki przypraw oraz herbaty i nalewki ziołowe, które później zabrali ze sobą do domu.
Projekt dofinansowany jest ze środków Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+" na lata 2021–2025. Realizatorem zadania jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa.
Fot. Karol Marszał i Andrzej Jarmuszczak

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe