Powiat Ostrowski: Seniorzy na wypoczynku w górach

  • 26.07.2021, 17:58
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Seniorzy na wypoczynku w górach
Odolanowscy seniorzy zrzeszeni w Kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów odpoczywali i zwiedzali okolice Zakopanego.

Ponad pięćdziesięciu emerytów zamieszkało w domu wypoczynkowym „Dorula” w Małe Ciche. Nim przyjechali do miejsca zakwaterowania zwiedzili Sanktuarium M.B. Szkapierznej przy Klastorze Karmelitów Bosych w Czernej. Nazajutrz zwiedzili Zakopane i wyciągiem wjechali na szczyt Gubałówki. Podczas trzeciego dnia pobytu z przewodnikiem udali się w kierunku Doliny Kościeliskiej spacerując do schroniska Ornak, a w drodze powrotnej zwiedzili Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Kolejny dzień upłynął w okolicach Nidzicy, Czorsztyna gdzie między innymi zwiedzono zamek w Nidzicy, zaporę w Czorsztynie. Wielką atrakcją był prawie godzinny przejazd statkiem po jeziorze Czorsztyńskim. Wieczorem tego dnia w miejscu zakwaterowania gościła góralska kapela przy której bawili się uczestnicy wyjazdu. Prawie trzydziestoosobowa grupa skorzystała z wypoczynku kąpiąc się w basenach term Bukowina w Bukowinie Tatrzańskiej. W drodze powrotnej do Odolanowa zatrzymano się w Wadowicach, gdzie miedzy innymi zwiedzono miejscowy kościół oraz Dom Jana Pawła II.

We wrześniu grupa odolanowskich seniorów uda się na wypoczynek do Łeby. Organizatorzy dziękują staroście ostrowskiemu oraz burmistrzowi Odolanowa za pomoc finansową w organizacji wypoczynku, na który to wypoczynek ze względu na pandemie seniorzy oczekiwali od ponad roku. Najbliższym wydarzeniem w odolanowskim kole emerytów będzie spotkanie pn. ,,Lato z Seniorem”, które odbędzie się 31 lipca br. na „Wesołym Podwórku” przy Odolanowskim Domu Kultury.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe