Powiat Ostrowski: Nowy chodnik

  • 26.07.2021, 17:27
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowy chodnik
W Łakocinach powstał bezpieczny chodnik. To efekt współpracy samorządu z prywatnym inwestorem.

Mowa o chodniku przy ulicy Ostrowskiej. Na długości 250 metrów wybudowano bezpieczny i szeroki chodnik. Inwestycja jest efektem rozmów władz gminy Ostrów Wielkopolski z właścicielem sieci dyskontów spożywczych Dino.
Od ubiegłego roku z powodzeniem działa w Łąkocinach market wielkopowierzchniowy tej sieci. Sklep znajduje się przy ulicy Ostrowskiej. To ruchliwy odcinek drogi, uczęszczany także przez rowerzystów oraz pieszych. Budowa chodnika była zatem wskazana, wszystko po to by było bezpieczniej.
- Udało nam się wynegocjować bardzo dobre warunki umowy. Efektem rozmów jest wybudowanie chodnika wraz z krawężnikami. Inwestycja powstała  od ulicy Żniwnej, do drogi powiatowej - ulicy Raszkowskiej. Ma dwa metry szerokości. W ramach prac powstały również zjazdy na posesje – podkreśla zastępca wójta Antoni Hadryś.
W sumie budowa chodnika w Łąkocinach kosztowała 140 tysięcy złotych. Sieć DINO Polska przeznaczyła na inwestycję aż 135 tysięcy złotych. W ramach prac wykonano również tzw. przyczółki, czyli dodatkowe wzmocnienie nasypu przy zjazdach na posesje. Wyczyszczono również przydrożny rów.   

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe