Ostrów: Migamy bez barier – bezpłatny kurs języka migowego

  • 21.07.2021, 18:25
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Migamy bez barier – bezpłatny kurs języka migowego
Już w sierpniu rozpocznie się bezpłatny kurs języka migowego dla mieszkańców Ostrowa. Będzie mogło skorzystać z niego dziewięćdziesięciu ostrowian.

To jedno ze zwycięskich zadań Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. By wziąć udział w kursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i zgłosić się do ostrowskiego urzędu – osobiście lub telefonicznie.
„Migajmy bez barier – kurs języka migowego”, to 80 godzin lekcyjnych nauki. Zajęcia odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 9 przy ulicy Asnyka. Uczestnicy podzieleni zostaną na 3 grupy po 30 osób. Kursanci otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu.
Zadanie to realizowane jest dzięki ostrowianom, którzy oddali na nie swoje głosy w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim 2020. Jak przekonują jego pomysłodawcy, kurs języka migowego I stopnia to propozycja dla osób w każdym wieku, które chcą nauczyć się porozumiewać z osobami niesłyszącymi. Poprzez znajomość podstaw języka migowego można pomóc swoim sąsiadom i znajomym będącym osobami niesłyszącymi lub mającym takie osoby w rodzinie.
- To kolejne niezwykle interesujące zadanie w ramach OBO. Po pierwsze, skierowane jest do osób w każdym wieku. Po drugie, jest bezpłatne – wystarczą zatem chęci. Po trzecie, najważniejsze, 80 godzin lekcyjnych umożliwi w stopniu podstawowym porozumiewanie się z osobami niesłyszącymi. Mając kogoś takiego wśród naszych bliskich, będzie to umiejętność niezwykle przydatna, znacząco poprawiająca komunikację. Zachęcam do zapisów – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Język migowy to narzędzie komunikacji wizualnej, a jego znajomość ułatwia komunikację z osobami niesłyszącymi. Przydatna jest również osobom, które z racji wieku cierpią na znaczący ubytek słuchu oraz dla członków ich rodzin.
Zapisywać można się w Wydziale Edukacji i Sportu - Referacie Oświaty w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim, al. Powstańców Wielkopolskich 18, pod numerami telefonów: 62 58 22 325, 62 58 22 324, 62  5822 307 lub osobiście: pok. 325, pok. 324, pok. 307. Zapisy potrwają  do 30 lipca 2021 roku. Kurs potrwa do listopada br.

Harmonogram zajęć w sierpniu:
Grupa 1 - poniedziałki w godzinach 13:00 - 17:00
Grupa 2 - wtorki w godzinach 16:00 - 20:00 
Grupa 3 - środy w godzinach 17:00 - 21:00.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe