Powiat Ostrowski: Zwiedzali miasto ciuchcią

  • 21.07.2021, 14:18
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zwiedzali miasto ciuchcią
Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli udział w wycieczce pt. „Zwiedzamy Ostrów Wielkopolski”.

Pod opieką opiekunów oraz terapeutów wzięli w niej udział uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z oddziałów na z Alejach Słowackiego i Komuny Paryskiej. Podróż odbyła się kolejką turystyczną. Kolejka kursowała według ustalonego rozkładu jazdy ulicami miasta. Podczas wycieczki, wśród uczestników panowały dobre nastroje. Wszyscy z zaciekawieniem podziwiali Ostrów. Niektórzy uczestnicy z uwagi na swoją niepełnosprawność nie widzieli ulic miasta od kilku lat.

Wyjazd w ulice miasta dał uczestnikom dużo pozytywnej energii. Była to idealna forma spędzenia czasu wolnego oraz estetoterapii, czyli terapii, w której wykorzystuje się kontakt z pięknem otoczenia, przyrody, uaktywniając uczestnika poprzez bodźce wzrokowe i estetyczne. Spędzony czas na świeżym powietrzu wpłynął na wszystkich uczestników wycieczki relaksacyjnie, jednocześnie rozbudzając ciekawość poznawczą.

Pogoda dopisała. Na ostatnim przystanku - Piaski Szczygliczka, czekały na uczestników przepyszne lody.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe